Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Risk Yönetimi  

 

Neden Risk Yönetimi ?

Uzun zamandır peşinde koştuğunuz ihracat bağlantınızı gerçekleştirdiniz, ne yazık ki gece vardiyasında çıkan yangınla sadece ihracat hayalleriniz değil fabrikanız da kül oldu. Keşke yangın söndürme önlemlerini gerektiği sıklıkta kontrol ettirmeyi bir şirket prensibi haline getirseydiniz.


Müşteri odaklı olduğunuzu vurgulayan reklam kampanyanız henüz başlamışken; her türlü müşteri ve muhasebe kayıtlarınızın tutulduğu ana bilgisayar sisteminiz su baskınında hasar gördü. Keşke sistemin kurulması aşamasında size önerilen alternatif lokasyon ve güvenlik önlemlerini maliyet oluşturuyor diye ilk anda iptal etmeseydiniz.


Yeni yatırımlarınızla, rakibinizin bir adım önüne geçmenizi sağlayacak, üretim adedine ulaştınız. Ana üretim hattındaki basit bir şaftın kırılmasının yol açtığı  arızanın giderilmesi için gerekli olan yedek parçanın en erken iki ay içinde geleceğini öğrenmeniz;  tüm üretim planlarınızı alt üst etti. Keşke makine parkını  kurarken tutmanız gerektiği söylenen, minumum yedek parça stokunu düzenli takip etseydiniz.
Keşke, keşke demeden önce firmanızda hangi risklerle karşı karşıya olduğunuzu ve bu riskleri azaltmak, ortadan kaldırmak için neler yapmanız gerektiğini bilseydiniz.


Daha da kolayı, bu işin uzmanlarından destek alsaydınız…